O autorze
Warszawski Muranów to unikat na skalę światową. Architektoniczna utopia na gruzach dawnego getta, ciągle niepewna własnej tożsamości. Nowa Huta i Karl-Marx-Allee w jednym. Centrum dawnej dzielnicy żydowskiej, której materialnych śladów prawie już nie widać, ale która wciąż tutaj jest - pod nowymi budynkami, chodnikami i ziemią. Dla NaTemat nadają stąd: Beata Chomątowska - dziennikarka, założycielka Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów i Paweł Brylski – dobry duch Stacji; kiedy powstawała, pracował dla Muzeum Historii Żydów Polskich, dziś interpretator, przedstawiciel literatury half-fiction i zwolennik dobrego życia, oraz Karolina Przewrocka, absolwentka uniwersytetów w Krakowie, Berlinie i Tel Avivie, uzależniona od nauki języków obcych oraz od polskiej i żydowskiej literatury; życiowego balansu szuka w miejscach pęknięć - tym razem odnalazła go na Muranowie.

Miłośnicy pluszowych misiów, łączcie się!

materiały prasowe
To prawdziwa gratka dla wszystkich wielbicieli pluszowych misiów - niezależnie od wieku, choć oczywiście największa dla najmłodszych. W niedzielę (9 grudnia) o godz. 11 w Stacji Muranów startuje Międzypokoleniowy Kongres Misiowy!

Kongres to sprawka jednego misia, zwanego misiem Kazimierzem, który uciekł z wielkiego sklepu, by odkryć swą osobowość, przyjaźń i moc marzeń.
Bajkę o misiu, napisaną przez Paulinę Wilk, dziennikarkę i współwłaścicielkę Wilk&Król Oficyny Wydawniczej, przeczyta uczestnikom Kongresu aktor Mariusz Odwarzny. Autorka porozmawia z dziećmi o misiowych sprawach. Zapraszamy najmłodszych, by zabrali ze sobą ukochane misie i opowiedzieli o nich.Rodziców i dziadków zachęcamy do przyniesienia wspomnień o misiach z dzieciństwa, a także zdjęć z pluszakami, pocztówek i wszystkich pamiątek związanych z najważniejszymi zabawkami z przeszłości. Stworzymy międzypokoleniową mapę misiów, a dorośli będą mogli poczuć się jak dzieci. Rodzinne opowieści i pluszowe historie sprzed lat – o misiach ulubionych, zagubionych, obszarpanych, pękatych i wychudzonych, danych w prezencie, trzymanych wstydliwie w szafie, zabieranych w podróż na koniec świata, często tulonych, zapomnianych, odzyskanych czy przekazanych kolejnym właścicielom uwiecznimy na maszynie do pisania i włączymy do Wielkiego Archiwum Misiostwa.W ruch pójdą też maszyny do szycia. Najmłodsi uczestnicy Międzypokoleniowego Kongresu Misiowego zaprojektują i uszyją z pomocą ekspertów krawieckich misie własnego pomysłu. Bohater „Przygód misia Kazimierza”, choć uszyty w fabryce według szablonu, okazuje się niezwykłym misiem, tylko pozornie podobnym do innych. Zaprosimy dzieci do stworzenia misiów nietypowych, niedoskonałych i dalekich od najpowszechniejszych wzorców. Materiałowi i pomalowani towarzysze powędrują z nimi do domu, dając początek nowym rodzinnym historiom.
Na dzieci czekają również ordery i drobne upominki od misia Kazimierza.
Zapraszamy wspólnie z Wilk&Król Oficyną Wydawniczą oraz Fundacją Osiem Życzeń!


Międzypokoleniowy Kongres Misiowy
Niedziela, 9 grudnia, godz. 11.00
Stacja Muranów, ul. Andersa 13, skwer Tekli Bądarzewskiej (parking od ul. Zamenhofa)
Wstęp wolny. Zapisy na spotkanie: napisz@miskazimierz.pl
Trwa ładowanie komentarzy...